Žáci ZŠ Kuřim Jungmannova ve Vídni

Již tradičně pořádala naše škola květnový jazykově-poznávací zájezd do Vídně – evropské metropole na Dunaji, založené Římany, někdejšího sídla císařského dvora, města valčíků a kaváren, kde jakoby se zastavil čas. Tradice, kterou na dva roky přerušila pandemie coronaviru.

Poznávacího zájezdu se účastnili především žáci devátého ročníku, doplněni žáky osmých tříd.

Během cesty nás paní průvodkyně seznámila s rakouskou historií a také s nejvýznamnějšími rakouskými osobnostmi. Samotnou prohlídku Vídně jsme zahájili návštěvou Přírodovědeckého muzea – poklad z Býčí skály, Willendorfská Venuše, či sál ještěrů – bezesporu vrchol prohlídky.

Následovala procházka historickým středem Vídně, během níž jsme se seznámili s nejvýznamnějšími památkami vídeňského centra, k nimž bezesporu patří komplex Hofburg, Dóm Sv. Štěpána, Korutanská třída a pěší zóna Na Příkopech.

Nakonec už nás čekal nejočekávanější bod programu – zábavní park Prater. Zde jsme během rozchodu měli možnost vyzkoušet vodní atrakce, strašidelné domy, nebo řetízkový kolotoč ve výšce 90 m, na který se vypravili opravdu jen ti nejodvážnější.

Pak už jen doplnit zásoby jídla a pití a vyrazit na cestu domů.

Nedočkaví rodiče si oddychli, když autobus zastavil po 20. hodině před budovou školy.

Vydařenému zájezdu třikrát HURÁ!!! Už teď se těšíme na další!!!!!!