Opatření - omezení výuky platné od 6.10.

 

Dobrý den,

omlouvám se, že Vás opět zaměstnávám čtením zprávy nikterak pozitivní (i když výraz pozitivní v dnešní době není jen pozitivní). Včera, 5.10. jsem konzultoval s právničkou postup naší školy v době aktuálních omezení. S platností ode dneška měním - doplňuji opatření z minulého týdne takto:

- plavání 6.A a 6.D je do odvolání zrušeno

- plavání školní družiny je do odvolání zrušeno

- plavání školní pokračuje

- objednané kulturní akce trvají (nové neobjednáváme - rušíme)

- ostatní beze změn

Dále bych Vás rád informoval o přípravě školy k případné výuce on line.

Původní záměr využít prostředí Zoom jsem konzultoval (na popud kolegyň) s odborníky na IT a kybernetickou bezpečnost. Po důkladném zvážení zjištěných informací jsme se rozhodli, vzhledem k rizikům, prostředí Zoom pro on line výuku nevyužívat. Dále jsme zvažovali zda využít prostředí Google Classroom či Meet. Protože v prostředí Classroom, bychom Vás museli nutit k zakládání Google účtů, rozhodli jsme se pro prostředí Meet, které bude většinové. Kolegyně a kolegové prodělají školení a s dětmi si vše vyzkouší. Vím, že on line výuka nenahradí školní vyučování , ale doufám že dětem, společně s Vámi, předáme maximum možného v maximálně příjemném balení. Pro on line výuku připravujeme rozvrh hodin, který nebude obsahovat více než 4 vyučovací hodiny (3 + 1) , 3 výkladové +1 konzultační.

Dovolím si upozornit, že výuka on line je povinná - děkuji.

Předtím než Vám popřeji pěkný den - plný slunka, chci těm, kteří již školu informovali o potřebách spojených s on line výukou poděkovat a ostatní vyzývám. Můžeme-li Vám nějak pomoci nebojte se přihlásit přes své třídní vyučující.

A teďka tedy, pěkný den - plný slunka. Richard Mach

https://www.youtube.com/watch?v=2rmZOtmYwyc