Jungmannka opět ve Vídni

I v letošním školním roce uskutečnila naše škola v rámci výuky německého jazyka již tradiční výlet do hlavního města našich rakouských sousedů, do Vídně.
18. května jsme v ranních hodinách nasedli do autobusu a vyrazili směrem k česko-rakouské hranici. Po příjezdu byl naší první zastávkou Horní Belveder, prošli jsme krásně upravenými zahradami až k budově Dolního Belvederu.  Odtud jsme pokračovali pěšky až k chrámu svatého Štěpána. Cestou jsme viděli Památník hrdinů, Karlskirche, secesní zastávky vídeňského metra, operu a hotel Sacher. Na náměstí Stephansplatz  jsme si dali krátký rozchod. Kolem Stephansdomu panuje vždy čilý ruch a náměstí je i díky zdejší přestupní stanici metra jedna z nejfrekventovanějších pěších zón ve městě. Nachází se zde spousta restaurací, kaváren a krámků se suvenýry. Neměli jsme tedy problém nakoupit nějaké dárky domů.
Dalším bodem našeho programu byla návštěva UNO City, které je proskleným srdcem moderní Vídně.  Nejdůležitější budovou kancelářského komplexu je budova Organizace spojených národů (OSN). Budova byla otevřena již v roce 1979 a OSN zde má dvě kanceláře stejně jako ve třech dalších městech - New Yorku, Ženevě a Nairobi. Pracuje zde více než čtyři tisíce úředníků z desítek zemí světa a jejich práci jsme mohli blíže poznat díky naší prohlídce.

Posledním cílem naší exkurze byl už tradičně zábavní park Prater. Nejznámější atrakcí zde je  61 metrů vysoké obří kolo postavené v roce 1897 za Františka Josefa.
Odvážnější z nás se projeli hlavou dolů na Boomerang – horské dráze. Vzávratné výšce až 37 metrů jsme se pohybovali rychlostí přes 85 km/h. Další zábavou pro malé i velké je Liliputbahn – malá železnice, která po Prátru jezdí už přes 75 let.  Kdo má rád řetízkový kolotoč, mohl si v Prátru vybrat  hned z několika, přičemž ten největší Star Flyer se otáčí hned několik desítek metrů nad zemí.
Milovníci adrenalinu si zde určitě přišli na své.
Nakonec naše výprava ve zdraví absolvovala  i divoké atrakce zábavního parku, a tak jsme mohli vyrazit na cestu domů, zpět do České republiky. Myslíme, že výlet se opravdu vyvedl a většina z nás se těší, že zase za rok poznáme další zajímavá místa tohoto krásného města.

Vyučující německého jazyka ZŠ Jungmannova