Dívky reprezentovaly na Školském poháru v házené

Holky ZŠ Kuřim Jungmannova hrdě reprezentovaly naši školu v krajském kole Školského poháru v házené. Postup do republikového finálového turnaje týmu sice nakonec těsně unikl, ale svými výkony děvčata určitě nezklamaly.

V úterý 13. března 2024 se uskutečnilo ve sportovní hale v Měníně jeden z krajských kvalifikačních turnajů. Z třetího místa nakonec výběr ZŠ Kuřim Jungmannova do další soutěže už nepostoupil, ale herně se družstvu poměrně dařilo. K úspěchu bylo blízko, stopku vystavily dvě porážky. Po velmi vyrovnaném boji náš tým opravdu smolně podlehl domácí škole z Měnína 12:13, když předváděl aktivní obranu a pěknou souhru, ale z vyložených pozic neproměnil řadu vypracovaných šancí. Stejně těsným jednobrankovým rozdílem prohrál s družstvem základní školy z Hodonína 17:18 po velmi hezkém a útočně laděném utkání.

Školu reprezentoval výběr žaček ze sedmých a šestých tříd sestavený pod vedením paní učitelky Ivy Prokopcové ve složení:  Kristýna Sladká v bráně, v poli nastupovaly Eva Vlčková, Vanda Ondrášková, Hana Kadlecová, Klára Kadlecová, Tereza Šikulová, Natálie Dvořáčková, Sofia Hedbávná, Karin Trtílková, Kristýna Klímová a Natálie Bartáková.

Oporou týmu byla spolehlivá Kristýna Sladká v brance. Kombinace nejčastěji zakončovala ostrá spojka Eva Vlčková (11 branek). Z rozehrávky dirigovala hru Vanda Ondrášková (7 branek). Na pivotu bojovala o odražené míče Klára Kadlecová (3 branky), zatímco o branky z křídel se postaraly Hana Kadlecová 3x, Tereza Šikulová 3x a Natálie Dvořáčková dala 2 branky. Pochvalu zasluhují za poctivý výkon všechna děvčata, zejména přihlédneme-li k faktu, že na rozdíl od soupeřek polovinu sestavy tvořily dívky, které házenou závodně nehrají, přesto poctivě plnily svěřené úkoly. Hra našeho týmu tak měla šťávu jako dobře propečený burger, a stejně tak nám chutnala i zpáteční cesta domů.

Školský pohár (dříve Novinářský kalamář) je jednou z nejstarších soutěží pro mládež ve všech sportovních odvětví u nás. Založen byl již v roce 1971. Jedná se o soutěž určenou školním týmům žáků základních škol z druhého stupně složených ze šestých a sedmých tříd. Probojovat se do finálových kol soutěže je pro všechny účastníky náročnou výzvou, a tak cesta od okresních kol, přes krajský turnaj až po republikové finále tradičně nabízí velmi kvalitní sportovní klání.

-pond-