DEN PŘÍRODNÍCH VĚD - 3. místo

 

Den přírodních věd v ZOO Brno se vydařil po všech stránkách. Počasí bylo nádherné a hlavně jedno z našich soutěžních družstev vybojovalo úžasné 3. místo. Družstvu ve složení Blechta Kryštof, Břenková Veronika a Kříž Jakub gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

Den přírodních věd je akce, kterou pravidelně pořádá Zoo Brno ve spolupráci se Střední průmyslovou školou chemickou, Brno. Jedná se o akci na podporu výuky přírodních věd určenou žákům druhého stupně ZŠ a odpovídajícím ročníkům víceletých gymnázií.
Letos jsme sestavili tři družstva z řad žáků 8. a 9. ročníku (Císařová Viktorie, Křížová Denisa, Matulová Tereza, Pavlíčková Liliana, Fojtík David, Jelínek Šimon, Blechta Kryštof, Břenková Veronika, Kříž Jakub) a tři družstva z řad žáků 7. ročníku (Boháčová Kateřina, Baxová Karolína Sarah, Bořil Tomáš, Cibulka Šimon, Císař Daniel, Jakub Malý, Pokorná Alexandra, Čejka Tomáš, Sluka Tomáš). Naše týmy čekaly soutěže v pozornosti, ale i znalosti přírodních věd byly důležité.
Studenti SPŠCh si na několika stanovištích připravili krátké prezentace a programy o vybraných přírodních vědách (zoologie, botanika, matematika…). U každého stanoviště čekaly na žáky otázky různých obtížností k dané přírodní vědě. Na závěr soutěže měli naši žáci možnost podívat se samostatně za oblíbenými zvířátky brněnské ZOO.