Zkus si to - Kateřina Tučková

V pátek 20. září navštívila naši školu mladá talentovaná spisovatelka Kateřina Tučková. Po osmnácti letech se opět prošla chodbami naší školy, kterou sama jako dítě navštěvovala. Tentokrát ale ve třídě stanula na opačné straně a sice za katedrou. Naše deváťáky v hodině literatury seznámila se svým románem Žítkovské bohyně, který byl oceněn Cenou Josefa Škvoreckého. 
Žáci se ale také formou diskuse mohli ptát na to, jak se vlastně člověk ke psaní dostane, jaké to je být spisovatelem a co vše toto povolání obnáší. Dozvěděli jsme se i mnoho zajímavého o oblasti Kopanic v Malých Karpatech, kam je zasazen děj příběhu již zmiňovaného románu. Měli jsme možnost prohlédnout si dobové fotografie Žítkovských bohyní, seznámit se s obrázky této svérázné krajiny a poslechnout si i zvukový záznam čarodějnického zaříkávání. Samozřejmě také nemohla chybět čtená ukázka z románu. Kateřina Tučková nás vtáhla do děje nesmírně zajímavého příběhu a já věřím, že někteří rádi využijí možnosti si knihu vypůjčit ve školní knihovně a přečíst si ji celou.

Myslím, že beseda byla pro žáky i mnohé paní učitelky velmi příjemným zpestřením výuky. Tato velmi ceněná spisovatelka se zhostila svého vystoupení velmi dobře a my všichni jsme ocenili její milé vystupování velkým potleskem.

Ještě jednou jí moc děkujeme za to, že si ve svém nabitém programu našla čas a neodmítla naše pozvání. Pro mnohé žáky může být její úspěch jistě motivací k pilnému studiu naší krásné mateřštiny

Eva Altmannová