Zapůjčení anglicky psané literatury pro žáky

Kabinet Anglického jazyka nabízí k zapůjčení anglicky psané knížky v různých úrovních od začátečníků po pokročilejší tzv. zjednodušená četba pro potřeby studentů.

Pro začátečníky jsou to (do 5. až 6.třídy):

Dick Whittington

The Elves and the Shoemaker

Goldilocks and the three Bears

Quick change!

Pro pokročilejší (od 6./7. třídy)

Harry´s Holiday (A1)

Parties and Presents: three short stories (A2)

Killer Bees (A2)

A little trouble in Amsterdam (A2)

Tales of Terror (B1)

A little trouble in the Yorkshire Dales (B1)

Two worlds (B1)

Tasty tales (B1)

 

Zjednodušená četba

Jedním ze základních dovedností, které musíte jako student angličtiny zvládnout, je čtení. Jsou dva základní typy čtení a to 1) čtení za účelem získávání informací a 2) čtení pro potěšení. Oba typy jsou nezbytně důležité pro rozvoj našich jazykových schopností. Bohužel, čtení pro potěšení je v procesu výuky angličtiny velmi často zanedbáváno. Když student něco čte v učebnici, je to většinou pouze proto, aby dokázal správně odpovědět na otázky pod textem. A přitom jsme se se čtením pro potěšení setkávali již daleko dříve, jako děti. Příběhy, pohádky, verše, první romány, to vše nás provázelo po celé naše dětství a pomáhalo nám osvojit si náš vlastní jazyk. Proč bychom nyní, když se učíme jazyk cizí, měli celou tuto etapu přeskočit?

Řekněme, že jste na úrovni Elementary či Pre-Intermediate. Kdybyste se ale vydali do knihkupectví a koupili si knihy, které čtou anglické a americké děti, zjistili byste, že jazyk, který je tam použitý, je pro vás ještě příliš složitý. Alenka v říši divů, Medvídek Pú, Hobit, Letopisy Narnie... moc se z těchto krásných dětských knih nenaučíte, spíše začnete mít chuť se vším praštit.