Školní výlet 8.B

Již tradičně vyrazila třída 8. B na školní výlet na kolech. Vzhledem k výlukám v železniční dopravě jsme byli nuceni vybrat lokalitu, kam dojedeme přímo na kolech a nebudeme na ničem závislí.

V pondělí 15.6. jsme vyrazili přes Zlobici, Malhostovice a Drásov do Železného, kde nás déšť zahnal do autobusové zastávky. Když se počasí umoudřilo, pokračovali jsme přes Lomničku do Předklášteří, kde jsme si odpočinuli a nabrali síly v místní cukrárně. Poté nám zbývalo už jen 5 kilometrů přes Borač do rekreačního střediska Prudká v Doubravníku. V nohách jsme měli 25 kilometrů. Počasí nám docela přálo, proto jsme mohli odpoledne vyrazit na pěší vycházku do Doubravníka.

Druhý den jsme vyšplhali na Pernštejn, překonali 20% stoupání do Chlébského a stezkou Járy Cimrmana se vrátili do kempu. Tentokrát jsme ujeli asi 30 kilometrů. Odpoledne patřilo regeneraci svalů v místním bazénu a večer opékání špekáčků.

Poslední den se hned před startem projevila technická četa ve složení Al-Dury a Hlucháňová, kteří skvěle vyměnili píchlou duši a vzhledem k chladnějšímu počasí jsme se vydali k domovu.

Díky za skvělé zážitky, nové zkušenosti a Zuzce za spolupráci.