Školní výlet 6. b plný poznávání a společných her

Tak jsme vyjeli na svůj první společný třídenní výlet. Výlet, od kterého jsme všichni hodně očekávali. Já, jako třídní učitelka jsem doufala, že se mi podaří spojit společnými činnostmi a hrami jednotlivé osobnosti do sourodého kolektivu třídy, která bude další školní rok bezproblémově se mnou i spolužáky komunikovat. Proto jsem vybrala lokalitu, která nám poskytla mnoho možností pro poznávání i společné hry a aktivity. Ubytovali jsme se v jedovnickém autokempu Olšovec a zdejší nádherná příroda nám poskytla mnoho možností pro naše aktivity.

Ve středu, v den příjezdu, jsme se ve skupinkách naučili zacházet s GPS a odpoledne jsme vyrazili objevovat okolí pomocí těchto přístrojů. Novému modernímu sportu se říká geocaching a my jsme díky němu našli cestu do Rudického propadání, jeskyně, v níž se natáčela pohádka Sedmero krkavců a nakonec do Rudice. Tam jsme navštívili větrný mlýn a dozvěděli se mnoho zajímavostí nejen o Rudici, ale i o speleologii. Ještě jsme prozkoumali bývalý lom na písek a každý jsme si nasbírali jinou barvu. K večeru jsme byli rádi, že jsme mohli smočit nohy v rybníku v Rudici, protože ve středu bylo opravdu tropické vedro. Zlatým hřebem večera byl ale ohýnek u paní učitelky Fikarové a opékání špekáčků.

I druhý den našeho výletu byl hodně náročný a zároveň i zábavný. Dopoledne jsme obcházeli jedovnické rybníky a po cestě jsme plnili zajímavé úkoly vyplývající z tabulí po naučné stezce. Dozvěděli jsme se, jací živočichové žijí v rybníce i kolem něho a jaké rostliny tam rostou. Po cestě jsme hráli společné kontaktní hry a v lese jsme si trochu zatvořili s přírodními materiály a stavěli, co se nám minulý den nejvíce líbilo. Zajímavé bylo, jak jsme si vzájemně naše výtvory představili a okomentovali. Před obědem jsme se stihli vykoupat v rybníku Olšovec.

 Odpoledne jsme vyrazili do arboreta ve Křtinách a tam podle plánku hledali cizokrajné stromy. Už tam někteří z nás bloudili. To ale nebylo nic proti tomu, co nás čekalo při zpáteční cestě. Ve snaze zkrátit si cestu jsme zabloudili a kufrovali po lese. Nepodlehli jsme panice a využili čerstvě nabyté znalosti práce s mapou a GPS a tu správnou cestu našli a ještě si stihli zahrát společné hry. A další zlatý hřeb večera? Maminka Gavandová nám přivezla plnou krabici sladkých věnečků, a díky ní jsme společně oslavili narozeniny našich červnových oslavenců. A navíc jsme se naučili novou hru – brãnball, která nás všechny tak nadchla, že jsme v ní pokračovali i v pátek. Poslední den už byl věnován společným hrám. Po celou dobu výletu s námi byly tři studentky Pedagogické fakulty z MU z Brna – Maruška, Terka a Petra, které pro nás v rámci pedagogické praxe připravily  velkou část zajímavého programu.

Mgr. Tamara Vacková

Třídní učitelka 6.b

 

A jak výlet hodnotí jeho účastníci?

Bylo to dobré, super výlet na utužení kolektivu! Ještě to bylo super místo, byla tam nádherná příroda! Takže celkově VÁŽNĚ DOBRÝ.

Martin Brodecký 6.b

Výlet byl moc vydařený. Nechybělo nic. Byli jsme pobaveni i vyčerpáni, ale vše bylo s dobrou náladou. Měli jsme krásné túry, dobrý program a o zábavu bylo postaráno. Mně osobně se nejvíc líbila týmová práce, i když se ne vždycky úplně vydařila. Výlet se mi líbil celý, byla to pro mě novinka, protože to byl první výlet. Oznámkovala bych ho jedničkou. Propadání, větrný mlýn, barevný písek a mnoho dalšího jsme viděli a myslím, že jsme si to všichni užili.

Terka Svobodová 6.b 

Velice se mi ten výlet líbil, výlety byly super, hry taky. A více jsme se poznali a zapojili se mezi nás díky tomu i ti naši osamělci. Ale moc mě mrzelo, že předčasně odjeli domů Martin a Simča.

Vendy Gavandová 6.b