Medailová umístění pro kuřimské školy ve školní lize miniházené

 

Letošní ročník Kuřimské školní ligy v miniházené skončil finálovým turnajem a nabízíme shrnutí letošního ročníku. Do projektu s podtitulem „Bavte se miniházenou“ se přihlásilo celkem 8 základních škol, které postavily celkem 18 družstev v obou kategoriích. Přes 160 dětí, 12 školních trenérů a asi 30 rodičů se zúčastnilo finálového turnaje. Celkem bylo od podzimu až do jara odehráno 128 zápasů. Z prvenství v kategorii mladších se radoval tým ZŠ Komenského a ve starších jejich spolužáci, čtvrťáci ZŠ Tyršova. ZŠ Jungmannova neobhájila loňské prvenství, ale také kuřimským barvám neudělala ostudu a v obou kategoriích obsadila její družstva bronzové příčky.

Hlavním organizátorem Kuřimské školní ligy bylo město Kuřim a SK Kuřim, oddíl házené. Tradičním partnerem byl Český svaz házené a letošní ročník podporovala společnost Hartmann Rico. Podporu města pro sportování dětí přišli podpořit svou účastí na závěrečném vyhlášení výsledků také jeho zástupci, starosta města Drago Sukalovský, místostarosta David Holman a předseda sportovního výboru zastupitelstva Petr Ondrášek, za oddíl házené se zúčastnil jeho předseda Michal Hanák.

Kategorie 1. – 2. tříd

ZŠ Komenského proplula celým turnajem suverénně bez jakéhokoli zaváhání. Překvapením bylo 4. místo ZŠ Tišnov, která obsadila toto místo pouze díky horšímu skóre. Tým ZŠ Čebín udržel svůj dlouhodobě vysoký standard, každoročně hraje ve školní lize o medaile a nejinak tomu bylo letos, proto získal zaslouženě stříbrné medaile. Potěšil i nový házenkářský soubor prvňáčků ze ZŠ Jungmannova, který si vše vybojoval enormní bojovností, kteru zaskočil nejeden tým druháků. V této kategorii se méně dařilo týmům ze ZŠ Lipůvka a ZŠ Drásov, které své týmy budují pro další ročník. ZŠ Lipůvku ctí, že své týmy poskládala z převážně holčiček, které klukům nic nedarovaly.

Medailové pořadí prvních a druhých tříd:

1. ZŠ Komenského Kuřim

2. ZŠ Čebín – Čebínci

3. ZŠ Jungmannova 1

 

Kategorie 3. – 4. tříd

 

V této kategorii zaslouženě vyhrála ZŠ Tyršova, složená z převážně z již aktivních házenkářů. Kluci z Tyršovky nepřipustili žádné překvapení a důsledně poráželi jednoho soupeře za druhým. Spravili si tak chuť po loňském finálovém zklamání, kdy se museli sklonit před výběrem ZŠ Jungmannova.

Opět díky skvělému pohybu získala ZŠ Čebín stříbrnou medaili. Za očekáváním letos zůstala ZŠ Jungmannova 4. Čtvrťáky díky bojovnosti porazili jejich o rok mladší kamarádi třeťáci hrající pod ZŠ Jungmannova 3. Krásnou hrou překvapilo družstvo ZŠ Drásov - Mars, bohužel, děti svoje sympatické výkony nedokázaly podložit lepším umístěním.

Turnaj byl jeden z nejvyrovnanějších v historii. Velice sympatické výkony podávali nováčci ze ZŠ z Dolních Louček a Tišnova. ZŠ Lipůvka doplatila na absence některých svých opor v průběhu turnajů, ale zaslouží opět velkou pochvalu za start dívek v jejich řadách.

Medailové pořadí třetích a čtvrtých tříd:

1. ZŠ Tyršova B

2. ZŠ Čebín – Čebíňáci

3. ZŠ Jungmannova 3

 

Poděkování závěrem

Všem zúčastněným dětem musíme velice poděkovat, protože i když všichni nevyhráli, děti prokázaly, že je sport a miniházená skutečně baví. Všichni povzbuzovali a vše náležitě prožívali včetně přítomných rodičů.  Všichni dostali na závěr sladkosti a paní učitelky a učitelé za odvedenou trenérskou práci a starostlivost i kytičku za to že svoje děti ke sportu vedou. Za to jim patří velké díky.

Rád bych také osobně poděkoval starostovi a místostarostovi. Drago Sukalovský a David Holman si našli čas ve svém nabytém programu a přišli podpořit děti, které si toho také vážily. Spolupráce s městem na školní lize tak letos zafungovala bezvadně. Je to důležité, protože počtem sportujících dětí, spojených škol a svým regionálním rozšířením v Kuřimi máme největší školní ligu miniházené na Moravě a máme tak do příštího roku na čem stavět.

 

Ing. Zdeněk Dupal

Hlavní organizátor Kuřimské školní ligy miniházené