Jungmannka zase čte a pomáhá

V tomto kalendářním roce měla naše škola díky dotaci města Kuřimi možnost zakoupit do školní knihovničky nové knižní tituly.
Výběr knih se neobešel bez diskusí a dlouhého rozhodování.
Pro žáky na 1. stupni jsme zakoupili sadu třiceti knih pro společné čtení ve třídě. Titul Lichožrouti spisovatele Pavla Šruta získal
Cenu Magnesia Litera za rok 2008.
Na 2. stupni jsme se rozhodli pro nákup více titulů po jednom kusu. Knihy si žáci půjčují domů. Snažili jsme se vybrat některé klasické autory (W. Shakespeare, Jan Werich, Ota Pavel), knížky o válečné době (Anne Franková, V šedých tónech), ale i romány současných autorů (Iva Procházková, Ivona Březinová).
Využili jsme také vzácné návštěvy naší kuřimské spisovatelky Kateřiny Tučkové a nechali si napsat věnování do jejích románů Vyhnání Gerty Schnirch a Žítkovské bohyně.
Při výběru samozřejmě hrálo roli také to, jestli jsou knihy zařazeny do projektu Čtení pomáhá. Zvlášť teď před Vánoci jsme chtěli přispět na mnohé charitativní projekty a to se nám myslím úspěšně podařilo.
Prostřednictvím četby jsme si opět připomněli, že mnozí lidé kolem nás nemají to štěstí být zdraví nebo jim schází rodina.
Největší radost jsem měla, když se na některé tituly doslova psaly pořadníky a knížky byly přečteny za dva dny


Ještě jednou děkujeme městu Kuřim za podporu našich čtenářských aktivit a přejeme všem, aby našli pod stromečkem nějakou hezkou knížku.

 

Za ZŠ Jungmannova Eva Altmannová